آپلود فرمت های مختلف در رسانه وردپرس

آپلود-فرمت-های-مختلف-در-رسانه-وردپرس

آموزش آپلود فرمت های مجاز وردپرس:

فرمت های مجاز وردپرس تصاویر , ویدئو و….

شاید شما کاربران عزیز بخواهید که یک فایل xml. رو بارگذاری کنید و یا یک فایل swf. که این نوع فرمت در بارگذاری رسانه مجاز نیست.

در این مطلب نحوه رفع این محدودیت وردپرس و اضافه کردن فرمت‌های مختلف دیگر به لیست فرمت‌های مجاز را به شما آموزش می‌دهیم.

همانطور که در تصویر بالا می بینید از بارگذاری فایل با فرمت xml. جلوگیری شد.

فایل های مجاز برای بارگذاری و آپلود در رسانه وردپرس:

سیستم مدیریت محتوای وردپرس بطور پیش‌فرض از فرمت‌های زیر پشتیبانی می‌کند:

تصاویر: jpg ، jpeg ، png ، gif

اسناد: pdf ، doc ، docx ، ppt ، pptx ، pps ، ppsx ، odt ، xls ، xlsx

فایل های صوتی: mp3 ، m4a ، ogg ، wav

فایل های تصویری: mp4 ، m4v ، mov ، wmv ، avi ، mpg ، ogv ، ۳gp ، ۳g2

آموزش افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس:

افزودن فرمت غیرمجاز در وردپرس یا همون امکان آپلود فایل‌ هایی که اجازه آپلود اونها را در وردپرس نداریم یکی از مشکلات کاربران این بوده و هست. حتما برای شما هم پیش اومده تا بخواهید یک فایلی با فرمت خاص در وردپرس آپلود کنید اما همین که فایل را برای آپلود انتخاب کردید با پیغام مواجه می شوید: این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست مشابه تصویر زیر


افزودن فرمت غیرمجاز در وردپرس به سه روش زیر می باشد:

روش اول – استفاده از افزونه:

افزونه‌ WP Extra File Types برای آپلود فایل با فرمت دلخواه در وردپرس که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تا حالا تونسته بیش از 5.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 را از آن خودش بکنه که با استفاده از این افزونه می تونید انواع پسوند فایل های که امکان آپلود در رسانه وردپرس نداره را آپلود کنید.

  • آپلود نشدن فایل با انواع فرمت ها در وردپرس را نمی توان به عنوان یک مشکل در وردپرس قلمداد کرد چرا که علت عدم امکان آپلود نشدن این فرمت ها در وردپرس صرفا به دلیل مسائل امنیتی بوده. که احیانا فایل‌ های مخربی در این قالب در سایت شما آپلود نشه که امنیت وردپرس خودتون را زیر سوال نبرید.

برای استفاده از این افزونه ابتدا اونو از قسمت افزونه ها دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خودتون بکنید تا با استفاده از این افزونه امکان افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس را فراهم کنید.

  • بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Extra File Types در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد. روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید و سپس فرمت‌ های که قصد استفاده از انها را در وردپرس استفاده کنید را انتخاب کنید. و در پایان روی گزینه ذخیره کیلیک کنید.

  • با استفاده از این افزونه قادر هستید تا بیش از 100 نوع پسوند مختلف

از آنجایی که فرمت‌ های مختلف زیادی در این افزونه قرار داره و حجم زیادی از صفحه را به خودش اختصاص میده پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از کلیدهای ترکیبی CTRL + F صفحه کلید و وارد قسمت Find یا جوستجو شوید و فرمت مدنظر خودتون را سرچ کنید.

  • شاید هنگام استفاده از این افزونه و جستجو در بین انبوهی از پسوندهای مختلف پسوند دلخواه خودتون را پیدا نکنید. بنابراین یکی از قابلیت‌ هایی این افزونه اینه که می توانید فرمت دلخواه و اختصاصی خودتون را هم در این افزونه تعریف کنید تا امکان آپلود اون در وردپرس براتون فراهم بشه. برای این کار به انتهای صفحه رفته و روی دکمه + کلیک کنید تا پنجره‌ای مشابه تصویر زیر براتون باز بشه.

Description: در این فیلد توضیحات مربوط به فرمت فایل مورد نظرتون را وارد کنید.

File Extension: در این فیلد نام فرمت و پسوند فایل دلخواه خودتان را وارد کنید.

Mime Type: در این فیلد هم مجددا پسوند فایل خودتان را وارد کنید

بعد از اینکه تغییرات را ذخیره کردید این فرمت دلخواه در افزونه اضافه می شه می‌تونید اقدام به آپلود فرمت دلخواه خودتون در وردپرس بکنید.


روش دوم – استفاده از کدنویسی:

برای نوشتن کد ابتدا وارد ویرایشگر قالب خودتون شده و کدهای زیر را در در قسمت فایل فانکشن (functions.php) قالب تایپ یا پیست کنید. و یا وارد پنل هاست خودتون بشید و وارد قسمت File Manager شده و به مسیر /public_html/wp-content/themes/ رفته و سپس وارد پوشه قالبتون شوید به دنبال فایلی به نام functions.php بگردید.

function my_myme_types($mime_types){
$mime_types[‘svg’] = ‘image/svg+xml’; //Adding svg extension
$mime_types[‘psd’] = ‘image/vnd.adobe.photoshop’; //Adding photoshop files
return $mime_types;
}
add_filter(‘upload_mimes’, ‘my_myme_types’, 1, 1);

در این کد همونطوری که می بینید در خط دوم و سوم به ترتیب فایل با فرمت svg و psd به لیست فایل‌ های مجاز اضافه شده تا امکان آپلود چنین فرمت فایلی در وردپرس را داشته باشیم.

  • فقط توجه داشته باشید که برای هر فرمت باید مشابه نمونه مقابل اون به یان شکل image/svg+xml و image/vnd.adobe.photoshop تایپ کنید و برای اضافه کردن فرمت دلخواه به جای xml فرمت خودتان را بنویسید.

روش سوم – غیرفعال کردن سیستم امنیتی آپلود فایل در وردپرس:

همونطور که در تصویر اول مشاهده کردید هنگامی که فایلی با یک فرمت خاص آپلود نمی شه پیغام خطای متاسفانه این نوع پرونده به دلیل مسایل امنیتی مجاز نیست را نمایش میده. بنابراین وردپرس در هسته خود از یک سیستم امنیتی برای شناسایی نوع پرونده استفاده می کنه  و اجازه آپلود به برخی فرمت‌ ها را نمیده. می توانید با غیرفعال کردن این سیستم امنیتی اقدام به آپلود هر نوع فرمتی در وردپرس کنید. برای این کار وارد پنل هاست خود شوید و سپس به مسیر public_html رفته. و فایل wp-config.pgp وردپرس را باز کرده و به دنبال کد زیر بگردید.

define(‘WP_DEBUG’, false);

  • در صورتی که این خط وجود نداشت اونو به بخشی که کدها با define آغاز می‌شوند اضافه کنید و سپس کد زیر را بعد از این خط کد تایپ کنید.

define(‘ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS’, true);

بعد از اضافه کردن کد بالا سیستم امنیتی فایل‌ ها غیر مجاز در وردپرس شما غیرفعال شده و می تونید فایل مورد نظر را با فرمت های خاص به را حتی در وردپرس آپلود کنید.

لازم به ذکر است که با غیرفعال کردن این گزینه ممکنه سایتتون با آپلود هر نوع فایل و پرونده ای ویروسی بشه، پس هر زمان که به این قابلیت نیاز داشتید ازش استفاده کنید و مجددا برای فعال کردن سیستم امنیتی مقدار true را در کد بالا به false تغییر دهید.

برچسب ها:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *